Oszust (2019)

Chodzą sobie tacy eleganccy panowie po ulicach, mają dobre prace, kochające żony, czekające w domu dzieci i... sekrety. 

Okołonotatki contemporary paper collage art

Oszust, zdrajca. Na szczęście nie znam statystyk i wolę wierzyć w piękny świat, serduszka, chmurki i kwiatuszki :). Zresztą ten kolaż wcale nie skłania mnie do myślenia o tym, że faceci to świnie. Raczej przypomina, że... pozory mogą mylić.

kolaż, paper collage, contemporary art

Facet, który oszukuje żonę, to oczywiście tylko jedna z interpretacji. Przyznaję: taką miałam w głowie, gdy ten kolaż powstawał. Kiedy go skończyłam, zobaczyłam eleganckiego chyba-mężczyznę w zupełnie nowym świetle. A co, jeśli dobrze zarabia, ma kochającą żonę, gromadkę czekających w domu dzieci i... nie robi nic złego?

Może kocha żonę równie mocno jak ona jego i marzy tylko o tym, by wrócić do domu z tej posranej pracy, zrzucić strój weselny, przytulić dzieci, a potem spędzić upojną noc z ukochaną? Może jest wierny rodzinie, zarabia na jej dobrobyt, a w tym samym czasie macki korporacji oplatają go coraz mocniej i mocniej, nie pozwalając uciec do upragnionej prywatności? Może to po prostu 2019 rok i życie w wielkim mieście? Lubię tę wersję i znam takiego zabiedzonego korpoludka, który wcale nie ma ochoty być panem w garniturze i wracać do domowego azylu, gdy za oknem mrok. Owy korpoludek codziennie mówi mi, że nienawidzi, że przez cały dzień tylko udaje, że jest tym poważnym facetem w garniturze. O, udaje? No proszę, ale z niego oszust!

* * *

Całe piękne, mroczne tło pochodzi z sesji zdjęciowej Roberta Wolańskiego dla miesięcznika „Zwierciadło” z grudnia 2009 roku. Okazuje się, że nie wszystek wywalon i można korzystać ze starych gazet, zamiast kupować nowe. Zero waste.

A interpretacji jest więcej. Do głowy przychodzą mi jeszcze co najmniej dwie :). Ciekawe, co Wy myślicie o człowieku w garniturze. Wzbudza Waszą sympatię, czy nie ufacie mu ani trochę?

Komentarze

  1. chyba jednak zdradza. ma postawę faceta-zdobywcy, pewnego siebie, idącego pewnym krokiem

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © okołonotatki